Кошик
213 відгуків
Гагарина 31, Харків, Україна
+380 (67) 648-44-47
Svartech

Печі для прокалки і сушіння електродів

Піч мобільна для сушіння та прожарювання електродів  призначена для термічного видалення вологи з покриття зварювальних електродів при температурі від 100°С до 400°С, та зберігання електродів в сухому стані при температурі 50°С-150°С.

Піч розрахована на одночасну обробку до 10 кг зварювальних електродів діаметром 2,5-4,0 мм довжиною до 450 мм.

Живлення печі здійснюється від мережі змінного струму 220В/50 Гц.

Кришка печі оснащена важільним замикаючим механізмом, який дозволяє відкривати і закривати піч однією рукою. При закриванні печі важелі механізму фіксують кришку з допомогою пазів, міцно притискають її до корпусу, який забезпечує герметичність печі в робочому стані.

Внутрішня поверхня корпусу печі виготовлена з корозійностійкої високолегованої сталі, яка забезпечує тривалий термін служби і стійкість до випаровуванням, образовывающимся при термічній обробці електродів.

Установка температури прожарювання виконується за допомогою потенціометра, розташованого на опорі печі.

Широка опора печі забезпечує стабільне положення на будь-якій поверхні і запобігає перекиданню печі. 

Коли проводиться сушка

Якщо електроди зберігалися на складі більше 3-х місяців, їх потрібно піддати просушування, навіть якщо при візуальному огляді не виявлено явних ознак підвищеної вологості. Також надходять з електродами, які пролежали більше п'яти днів без герметичної упаковки. Їх технічні характеристики погіршуються, створюючи нерівномірну дугу і неправильний прогрівання металу, як наслідок виходить неякісний шов. Тому, для електродів існують чіткі правила зберігання, а також параметри прожарювання і сушіння в шафі, печі або пеналі.

Сирі електроди призводять до дефектів зварного шва:

  • відбувається утворення пір;
  • можливо виникнення свищів;
  • утворюються тріщини;
  • відбувається часте залипання електрода.

Якщо зварювальний шов виходить неякісний, виникли проблеми з прилипання електрода або запалюванням дуги, то в першу чергу необхідно просушити електроди. Це дасть не тільки якісний шов, але і зменшує витрата електродів. Не завжди виходить зберігати електроди в ідеальних для цього умовах. На великих будівельних об'єктах або підприємствах вони купуються великими партіями і зберігаються досить тривалий час. В домашніх умовах електроди також псуються з-за тривалого зберігання в гаражі, підвалі або на дачі.

Як проводиться сушка

Для різних електродів температура і час витримки різні, тому перш ніж приступити до сушінні уважно вивчіть упаковку. Зарубіжні виробники на своїх коробках не завжди вказують параметри сушіння, що б дізнатися їх потрібно зайти на сайт виробника, де викладені більш детальні технічні характеристики. Так як целюлозні електроди в процесі роботи повинні мати найменший вміст вологи в покритті, то їх упаковують в металеві банки і даний вид електродів прожарювати не рекомендують. На практиці ж їх можна прожарювати при температурі не вище 70 градусів, інакше покриття зруйнується.

Для цього розроблені спеціальні пристосування:

  • піч;
  • шафа;
  • пенал.

Крім цього, існують «народні» способи – як сушити електроди без застосування спеціального обладнання. Прокалку і просушування рекомендують проводити не більше 3 разів. Практика показала, що при більшій кількості прокаливаний обмазка кришиться і обсипається.

Стаціонарні печі для сушіння електродів

27909-2801377

В стаціонарних умовах використовують электронагревательную піч. Це металевий шафа зі спеціальними лотками під електроди. Для підтримки заданої температури всі стінки в ньому оброблені теплоізолюючими матеріалами. Вона забезпечена термостатом середніх температур в межах 60 – 500 градусів для того, щоб проводити сушку в суворій відповідності з вимогами виробника. Це гарантує рівномірний нагрів та збереження температури протягом всього процесу. В залежності від розмірів і кількості лотків, піч може бути розрахована на одночасне завантаження партій вагою від 10 до 250 кг.

Процес сушіння дуже простий – електроди поміщаються всередину печі на необхідний час. Температура нагріву регулюється і підтримується автоматично. У нових моделях є таймер, який через строго визначений час відключить піч. За рахунок термоізоляції процес охолодження відбувається рівномірно. Після цього електроди вже готові до використання.

Пенали термоси та термопенали

Часто так случается, что сварочные работы ведутся на улице или в условиях повышенной влажности, поэтому электроды могу быстро отсыреть и вновь прийти в негодность. Для таких случаев специально разработаны пеналы. Они герметичны и имеют термоизоляцию, позволяя электродам длительное время находится в сухом состоянии. По конструкции различают пеналы термосы и термопеналы.

Пеналы термосы небольшого размера и имеют теплоизолирующее внутреннее покрытие. Они особенно удобны для хранения уже просушенных электродов на объектах строительства в любую погоду и пору времени. Пенал для сушки электродов оснащен нагревательными элементами, термостатом и позволяет проводить сушку прямо на месте. Он небольшого размера и может высушить около 10 килограмм электродов за раз. Термопеналы имеют два типа подключения – к розетке и к сварочному трансформатору.

Сушильное оборудование дает возможность получения различных температурных режимов и точный контроль по времени, позволяя прокаливать электроды различных марок и производителей. Оно восстанавливает рабочие свойства электродов, ускоряет работу сварщика и экономит деньги на покупке новых электродов. Просушить электроды намного быстрее и проще, чем переделывать потом некачественный сварной шов.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner